Pärlikogu vol.2

Võtsin end kokku ja panin taas mõned kogutud killud gruppidest ja foorumitest kirja. Ma ei hakka eraldi enam paberite puudumise absurdeid ja veel absurdsemaid põhjuseid eraldi postitama ja arvan, et need sobivad siia pärlikogusse küll. Kes eelnevaid postitusi pole lugenud, siis seda saab teha siit ja siit

Haarake siis palderjani, konjaki, perearsti numbri või millegi muu järgi, mis võib aidata kui vererõhk liiga kõrgele tõuseb ja abi vaja läheb ja head lugemist

PS! Kirjapilt on igas postituses muutmata

Alustuseks mõned põhjendused/selgitused miks vaja toota juurde taksilaadsete pesakonda

*Pagan küll, kas teate, kui raske on leida segaverelist koera perre? Päris kindlasti ei võtaks puhtatõulist, on olnud… aga nagu tuttavate pealt näen, siis need krantsakad palju tervemad ja elujõulisemad. Ma pole tõukoerte vastu, nad on ilusad ja mitte kehvemad sõbrad. Aga kui mul pole plaanis tegelda aretuse ja näitustega, siis pole ju vahet.

*Aretuste ja näitustega polnud tegeletud, taksopoiss oli perre võetud sõpruse loomis?ks ja armastuse jagamiseks

*Toodame juurde eesmärgiga neid kindlasti mitte uputada ega varjupaika saata!

*Keegi teid lolliks ei nimetagi, koer annab märku, et nö soovib paaritumist. Pruudi otsind käib lihtsalt. Äkki mõnel omanikul on samataoline taksilaadne tüdruk, kes sooviks saada kutsikaid… Ega koeri ei osteta ainult võistlustsl osalemiseks. Mõni otsib sõpra…

Ja nüüd edasi

laugh-or-cry

 

*Isane ei käind näitustel, seega peatati tõutunnistus. Päris palju on neid konkse, mis peab loomal vastama ka tõutunnistuse jaoks…aga Seda oskab pikemalt isase koera omanik rääkida

*Mul omal ka taks paberitega ostetud, aga kuna näitustel ei käinud, peatati

*teate ehk, et enamus nö.vanu tõuge chow-chowd , mopsid, erinevad kelgukoerad (malamuudid, huskyd, samojeedid jne) eksisteerisid ja said järglasi aasta sadu ja isegi kauem, ilma igasuguste tõupaberiteta. Pandi kokku “kaks sama tõugu koera”, silma järgi ja nii see käis…Ei kaotanud need koerad oma “tõugu” ega “tõuomadusi” . Nii lihtne see ongi : kaks sama tõugu koera saavad samasugused järglased.

*Mul on koer tõupuhas kesk-aasialambakoer, tal ei ole pabereid kuid kelle vanemad ja suguvõsas kõik puhtatõulised. Emal on paberid isal aga mitte. Tahad öelda, et mu koer pole puhtatõuline? Vaid mingi paberi ja paberita koera segu, et siis ta polegi puhastõug?

*Kui rääkida mingitest laadsetest… kaks paberitega koera saavad pojad ja kuni poegade paberite vormistamiseni on nad mingid laadsed?
Kujutad sa ette siis?
Kaks inimest on teinud omavahel lapse, lähed sünnitama… Haiglasse tuleb külla ükskõik kes. Ema, isa, õde, mõni muu sugulane, sõber, sõbranna. Ja ütleb siis… ” Ma tulin sinu laadset vaatama.”
Kuniks pabereid pole vormistamas käidud, siis ei saa ta ju olla inimese laps.

*Varjupaigas on segaverelised, kelle pole tõukoertega, erilist seost. Hulkuvate koerte järglased,,,Kes tahab varjupaigast omale koera, läheb ja võtab. Saab omale 100% üllatuse – ilma paberiteta tõukoerad on aga oma iseloomult ja välimikult 100% tõukoerad, üllatus momenti pole- kutsikast kasvab taks, buldog, labrador või spanjel…mille “üllatus”…

*segavereliste koerte tervis on alati parem, kui tõupuhaste oma. kui mitte rääkida konkreetsest koerast vaid üldiselt.
selle mõistmiseks ei pea koera aretaja olema.

*ehk nagu EKL paberitega newfoundlandi koer on parem ujuja/vetelpäästja kui IKU paberitega või?! tongue emoticon Viskate paberi vette või koera ,et tõestada, kes parem/halvem on?

*Meil on Bobik
Bobik on 3aastane poiss Yorksherski terjer
Ta on väga ilus ja Baby faciga ))
Meil on paberid ja Pass korras
Sooviks paaritada

*muidugi minu koerte puhul piisas kui ma nägin nii ema kui ka isa (elavad maal, käivad jahil), kelle omanikud said anda sama palju informatsiooni koerte tervise ja harjumuste kohta kui tõupaber (vaata, et rohkemgi).

*Näitus on vaid üks võimalus ja paraku seondub otseselt ka sooviga äri teha ja koertega teenida

*tõug kes on eestisse toodud soojalt maalt võiks vajada UV-lampi, kui ei saa piisavalt UV jääb haigeks!!

*Tõukoerale peaks andma vaid spetsjaalset toitu ja siis ma läheksin pankrotti

*Tere!
Kas keegi tahaks oma emast taksit paaritada? Nimelt me isasel jooksuaeg, kevadeni ei anna vist oodata,lähen vaikselt hulluks juba..

 

*Ühe paberiteta tõulaadsete müüja üritab selgitada, miks kutsikatel pole tõutunnistust ja ühtlasi üritab ka mõnusa umbluu abil ostjat paberite mõttest loobuma sundida – Kutsikas on tõupuhas ja paberid saab teha alles siis kui ta saab nelja kuuseks. Siis saab ta ka kiibi, passi ja tõupaberid. (Need võin ma ise ära teha, aga enne kutsika nelja kuuseks saamist seda teha ei saa). Kas Te tahate temaga näitustel käima hakata? Küsin seda sellepärast, et kui talle kennelliidu paberid teha, siis peaksite ca iga kolme kuu tagant teda näitamas käima kennelliidus (teda mõõdetakse, tehakse pilte – jälgitakse arengut, analüüse tehakse jne). See on seadusega paika pandud. Ja see on tasuline. Kui aga näitustel käima ei taha hakata, siis ei näe mina mõtet paberitel. Kuid loomulikult on see võimalik.

*Korraks põikan ka kassimaailma – Müüa 3-kuused isased kassipojad. Vaktsineeritud. Iga kassipojaga kaasa Caruso, Pavarotti, kolme tenori või mõni teine originaalplaat

*TAKSI KUTSIKAD, müüa lühikarvalised taksikutsikad. pruuni ja musta värvi. sündisid 11. dets. ilusad, sõbralikud. see on esimesed poegimised koeral, sellepärast kutsikad on tervislikud. asukoht- tallinn.

*ära anda ülbeks läinud 2 kuune emane armas taksi kutsikas(ema taks,isa teadmata).

*Kuum täkk Chipper Beagle otsib naist!
Beagle tõutunnistusega isane koer otsib emast tõutunnistusega kaaslast paaritumise eesmärgil. Kõik pakkumised oodatud, koeral on kiire!

*kutsikate emal olid kunagi paberid, aga korduva paarituse tõttu krantsiga jäi ta oma puhtast tõust ilma

*tõugu määrab välimik, so. tõutunnused, mite paber. paberil on kirjas vaid sugupuu.
kui tõug on määrtav vaid paberi järgi, siis on asjad juba väga halvad…

 

Et konjakit ja palderjani liiga palju ei kuluks, siis aitab hetkel vast küll 😉

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s